mother-with-her-newborn-son-lay-bed-rays

אודות

"האקדמיה לאימהות ראשונה" הוא הבית של כל האימהות. "האקדמיה" הוקמה ומנוהלת על ידי רונית מידן - בוגרת B.ed בחינוך גופני ותנועה, מאבחנת בכירה להתפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון" ומלווה תינוקות בהתפתחות נורמטיבית, לצד תינוקות המציגים מגוון עיכובים וקשיים, קלים ומורכבים. מומחית בטיפול בתינוקות וילדים על פי הרפואה הסינית, שיאצו ואומנויות המגע כדוגמת רייקי, הילינג, שמנים ועוד.

למעלה מ20 שנה אני מלווה נשים ותינוקות מרגע הלידה ולאחריו, נוכחת, תומכת ומכילה. הובלתי נשים אל עבר ייעודן כמלוות התפתחותיות והכשרתי צוותים מקצועיים רבים בכל הנוגע לאיתור ומניעה של עיכובים התפתחותיים. ציידתי כל אחת מהן בארגז כלים וטיפים מקצועיים אשר מלווים אותה מאותה נקודת זמן והלאה לחיים. צעדתי לצד נשים אלה בתהליכי שינוי וצמיחה ולימדתי התמודדות בריאה עם אתגרים הוריים. לאורך השנים טיפלתי, אבחנתי וליוויתי כ3,000 תינוקות ומשפחות, חקרתי ולמדתי מהמומחים הגדולים בתחום ההתפתחות התנועה והמגע ויצרתי גישה התפתחותית אותה העברתי לאורך השנים בקורסים, הכשרות מקצועיות, אבחונים ושיעורים פרטיים. אני אימא לשלושה ילדים מקסימים, ביניהם עינב הבן הצעיר - שעל הרצף האוטיסטי. 

והיום, לאחר כל השנים הרבות בתחום החלטתי להעניק לך במתנה, אימא יקרה, ללא כל עלות או התחייבות, את כל הידע שלי, כל הטיפים, כל הניסיון שצברתי, ממש כל הסודות המקצועיים שלי, כולם מוגשים לך "על מגש", ממני באהבה. כי אני מרגישה שזו השליחות האמיתית שלי בעולם הזה, לעזור לאימהות וללמד אותן את כל מה שהן צריכות לדעת מהיום הראשון בו מוענקת להן  ה"דרגה" הגבוהה ביותר בחייהן, אימא. מתרגשת להיות מקור ידע בלתי נדלה עבור כל אימא שמחפשת אותו וזקוקה לו וזו מתנתי אלייך ולעולם. מזמינה אותך לגלוש באתר שלי וליהנות משלל העצות והטיפים ולזכור שאני פה תמיד בשבילך ועבורך.

Untitled-1.jpg

שמי רונית מידן ואני מייסדת ומקימה של "האקדמיה לאימהות ראשונה". אני אימא גאה ומלאת אהבה ל3 בנים מדהימים, כשהצעיר מבניהם הוא אוטיסט. עובדת היותי אימא לילד מיוחד פתחה בפניי עולם שלם של התבוננות מדויקת על התפתחות ובכלל, שדרגה את יכולתי המקצועית בכמה רמות והפכה אותי לבת אדם ומטפלת טובה יותר, רגישה יותר, מכילה יותר ובעיקר שיפוטית פחות. הקשיים שחוויתי בזמנו כאימא צעירה, לשני תינוקות צמודים בהפרש של שנה וחודשיים ו2 ניתוחים קיסריים ללא עזרה, ללא תמיכה מקצועית, ללא כתף להישען עליה, ללא ידע, השאירו אותי חסרת אונים, מבוהלת, מפוחדת, מלאת חששות וחרדות. אף פעם לא באמת ידעתי אם אני עושה את הדבר הנכון וחלק גדול מהזמן אפילו הרגשתי שאני אימא ממש גרועה, עובדה אשר מילאה אותי בהמון ייסורי מצפון. זוכרת מקרה אחד מיני רבים בו בני הבכור ינק במשך שעות (אז עוד לא הבנתי שהוא לא באמת מצליח) וכל ניתוק ממני לווה בצרחות.....לא ישן, לא נרגע, לא הפסיק לצרוח....."נכנעתי" ונתתי לו בקבוק, רק כי כבר הייתי מותשת ומרוקנת לגמרי, ופתאום הוא נרדם לראשונה בחייו למשך 4 שעות. רק אז נפל לי האסימון שעד אותו רגע הוא פשוט היה מורעב!!! במשך 3 שבועות הוא בקושי ינק והוא פשוט גווע ברעב. ומה אני עשיתי במשך 4 השעות האלה בהן ישן לראשונה? פשוט עמדתי ליד המיטה שלו ובכיתי!!! בכיתי על איזו אימא גרועה אני, איך לא ראיתי שהוא רעב, איך לא הבנתי שהוא לא סתם בוכה, איך יכולתי להיות כל כך עיוורת.....הלקאה עצמית של שעות. אבל אז גם הבנתי שכמו שאני צריכה את העזרה והתמיכה הזו לעצמי, יש עוד המון נשים במצבי, אבודות ומבולבלות, חסרות ניסיון, לחוצות ואין להן על מי להתייעץ ואז גם החלטתי שזה הייעוד שלי, עוד הרבה לפני שהיקום שלח אליי את מתנת חיי בדמות ילד ספקטרום.

הייעוד שלי הוא לעזור לאימהות באימהות ראשונה. שחוות קשיים ולא יודעות למי לפנות. הן לא מצליחות להניק, הן ערות לילות שלמים, הן מותשות ומרוקנות, יש להן גודש והמון תפרים כואבים, הן כל היום עם התינוק לבד בבית, לפעמים אפילו מפחדות לצאת אתו החוצה מרוב שהכול חדש ומלחיץ והן לא בטוחות שיצליחו להסתדר אם יבכה פתאום, שלא נדבר על נסיעה עם התינוק לבד באוטו.

את דרכי המקצועית התחלתי לפני כ23 שנה כמורה לחינוך גופני ותנועה, עם התמחות של תנועה בגישה הבריאותית. מן ההתחלה נמשכתי לפן הטיפולי וחיפשתי כלים מקצועיים היכולים לתת מענה לצרכים אלה, וכך לצד לימודיי החנ"ג למדתי גם רפואה סינית, שיאצו ואומנויות המגע כדוגמת רייקי, הילינג, שמנים ועוד. מספר שנים לאחר מכן, בער בי שוב הצורך ללמוד ולהתמקצע בתחומים נוספים הקשורים לגוף, נפש, תנועה וריפוי וכך הגעתי לעולמם ההתפתחותי של התינוקות ונשביתי בקסם השפעתנו על תחילת דרכו של התינוק וההשלכות שיש לזה למשך כל חייו הלאה.

אז זה מה שאני עושה כבר למעלה מ20 שנה. 

יכולה להעיד על עצמי בצניעות שניחנתי בחושים חדים וביכולת אבחנה גבוהה ואלה הן בדיוק התכונות הנדרשות לאבחון עומק טוב. היכולת לחבר את כל חלקי הפאזל, הן הפורמליים והן הבלתי פורמליים, אלה שאני מקבלת מההורים בסיפור המקרה ואלה שאני קוראת ורואה מבין השורות, בנוסף להבנה האנטומית והנוירולוגית העמוקה שמקורה בשנים רבות של לימוד מקצועות הבריאות, הופכת את האבחון שלי לייחודי, מעמיק ומדויק וככזה, מביא לפתרון הבעיה בדרך הקצרה והמהירה ביותר, לרווחת ההורים והילדים. 

הנזקקות הזו של אימהות בימינו ליד מכוונת, לעצה מקצועית, לסמכות בעלת ידע וניסיון שיכולה לכוון, לייעץ ולעזור הובילה אותי לפני כ6 שנים להקמת מרכז "פעימות" להורים וילדים, בו אני מכשירה תומכות התפתחותיות בקורסים והכשרות שונים, מלווה נשים ותינוקות בעשרות רבות של סדנאות ושיעורים פרטיים.

הסיפוק שמלווה אותי לאורך כל הדרך מקורו בתחושת שליחות עצומה של עזרה, תמיכה והעברת הידע הרב שצברתי, הלאה, לכל מי שהוא יכול להיות לה לעזר, וזה מה שמשאיר אותי במקצוע הקסום הזה כבר כל כך הרבה שנים ועדיין עם אותה תשוקה, עם אותה כמיהה לעזור, עם אותו סיפוק.

אז זו אני, וזה הסיפור שלי.

מזמינה אתכן להמשיך ולעקוב אחריי גם בפייסבוק וברשתות הנוספות.

מבטיחה שלל טיפים ועצות שישנו את חייכן.

שלכן, רונית.

הסיפור שלי